11 maja 2017 roku mieszkanka Nowej Soli została zatrzymana do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Okazało się, że kierowała ona pojazdem nie stosując się do orzeczonego przez sąd zakazu. Kobieta odpowie za swoje zachowanie.

Niestety nadal nie wszystkie osoby respektują obowiązujące prawo. W miniony czwartek kamieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30-latkę, która poruszała się samochodem osobowym marki Fiat. Ustalono, że mieszkanka Nowej Soli prowadziła pojazd pomimo obowiązującego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, co stanowi naruszenie artykułu 244 Kodeksu karnego.

Ponad to, w trakcie kontroli 30-latka umyślnie wprowadziła funkcjonariuszy w błąd, co do własnej tożsamości czym naruszyła artykuł 65§1 Kodeksu wykroczeń. Pojazd został odholowany na parking strzeżony na koszt właścicielki. Teraz kobieta odpowie ona za swoje zachowanie przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim