13 lutego 2017 roku mieszkaniec Gminy Wolin został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wolinie. Okazało się, że kierował on pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, a także nie stosując się do orzeczonego przez odpowiedni organ zakazu. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Niestety nadal nie wszystkie osoby respektują obowiązujące prawo, powodując tym samym zagrożenie życia i zdrowia nie tylko dla siebie, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W poniedziałek 13 lutego 2017 roku w godzinach nocnych w miejscowości Kodrąb, wolińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 40-latka, który poruszał się samochodem osobowym marki Golf. W wyniku przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna w trakcie jazdy, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu czym naruszył artykuł 178A Kodeksu karnego.

Ponad to w trakcie wykonywania czynności służbowych, mundurowi ustalili, że mieszkaniec Gminy Wolin prowadził pojazd pomimo obowiązującego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, co stanowi naruszenie artykułu 244 Kodeksu karnego. 40-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Teraz odpowie za swoje zachowanie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim