Przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie ruszył właśnie projekt „Street Art Golczewo” realizowany w ramach Programu Równać Szanse 2016.  Celem Programu jest wyrównywanie szans młodych ludzi z małych miejscowości na dobry start w dorosłe życie.

W Golczewie 12 młodych osób w wieku 13-16 lat rozpoczęła wczoraj wspólną półroczną przygodę, która da im możliwość nauczenia się pracy w grupie, po to, by osiągnąć wyznaczone cele. Rozwinie on także w nich umiejętności organizacyjne oraz wykształci w nich poczucie sprawczości. A jak to osiągną? Młodzi skupieni są wokół inicjatywy Street Art. To mieszanka różnych form ekspresji chętnie wybieranych przez młodych ludzi, tj. graffiti, football freestyle oraz sporty skate. Przez najbliższe pół roku podczas warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów będą oni poznać tajniki tych form. Jednocześnie w trakcie cyklicznych spotkań z koordynatorem będą brać czynny udział w procesie tworzenia finału, który odbędzie się w lipcu. Podczas tego wydarzenia zaprezentują wszystko to, czego nauczą się w trakcie warsztatów. Zanim jednak do tego dojdzie poznają od podszewki z czym wiąże się organizacja tego typu wydarzeń, doświadczą pracy w grupie, będą mieli okazję sprawdzić się w różnych rolach i jednocześnie uświadomią sobie, że i oni, młodzi ludzie mogą wiele zdziałać.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolości w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego Równać Szanse 2016, którego operatorem jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

GOKiS