DSC06217

Kilkadziesiąt osób w pełnym skupieniu przysłuchiwało się wykładowi prezentowanemu przez profesora Bogdana Chazana. Ginekolog opowiadał m.in. o zaprzęgnięciu lekarzy do służby cywilizacji śmierci oraz sposobach na walkę z tym zjawiskiem. – Niektórzy twierdzą że w dzisiejszych czasach ciężko jest się bezpiecznie urodzić a później zestarzeć. We wczesnych fazach, kiedy dziecko jest bezbronne i zabija się je pod różnym pretekstem. No i drugi czas, kiedy w krajach zachodu wprowadza się tzw. pomoc przy samobójstwie – mówił profesor Chazan.

Obecność profesora w kamieńskiej katedrze była nieprzypadkowa. Został on zaproszony przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Parafię pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim. Wygłosił on wykład na temat – „Prawo a sumienie. Refleksja lekarza i katolika”.

Przez obecność tak szacownych osób chcemy pokazać że jesteśmy że tu żyjemy, że mamy swoje wartości i swoje przekonania. Niech padną tu słowa o fundamencie naszej wartości i zasad dla których chcemy żyć i umrzeć. Niestety media i środki masowego przekazu zabijają człowieka społecznie i Pan profesor zalicza się do osób, które za swoje przekonania i wartości w które wierzy tego doświadczył. To jest cierpienie, które składa Pan na ołtarzu podczas eucharystii Mszy św. – stwierdził proboszcz Dariusz Żarkowski.

Już na wstępie swojego wystąpienia profesor Bogdan Chazan podkreślił, że życie jest bezwzględną wartością, którą za wszelką cenę trzeba bronić. – Mówi się, że noworodek z rozszczepem kręgosłupa może żyć tylko trzeba operować. Noworodek z wadą serca wymaga dużo pieniędzy, a kiedy ma jeszcze zespół downa to mówi się że operować nie będziemy bo za dużo pieniędzy to pochłonie. Stosuje się system wartości życia. Nawet ze zwykłego współczucia myślimy, że perspektywa życia dziecka z zespołem downa będzie pełna cierpienia, nie mamy prawa tego robić. Dziś wartość życia zmniejszyła się nie tylko do dzieci poczętych ale także osób starszych. W Szwecji osoby starsze kremuje się, później umieszcza w magazynach które są nimi przepełnione bo osoby młodsze nie są zainteresowane żeby je zabrać. 19% ankietowanych Francuzów nie interesuje się losem swoich rodziców. To znak zmiany czasu. – ocenił profesor Chazan.

DSC06223

W swoich wypowiedziach podkreślał, że jako społeczeństwo dążymy do perfekcjonizmu nie godząc się m.in. na niepełnosprawność. W nowym stylu życia pomaga medycyna. – Obecnie lekarze zostali zaprzęgnięci do tego, co z ratowaniem życia nie ma nic wspólnego. Niektórzy z nas poczuli się tak mocni, że chcą tworzyć nowe sztuczne życie, chcą selekcjonować ludzi jak na taśmie. Lekarze w dzisiejszych czasach stały się agencją usługową a lekarze nie osobami wykonującymi swoje posłannictwo, tylko agentami do wynajęcia nawet mokrej roboty – liczą się tylko pieniądze.

Według statystyk przedstawionych przez profesora Chazana, w Polsce liczba aborcji nieustannie rośnie. W 2014 roku wykonano około 1400 legalnych zabiegów. Jako przyczynę wzrostu prof. Chazan wskazał in vitro, diagnostykę prenatalną oraz nacisk na kobiety u których w trakcie ciąży wykrywa się choroby dziecka.

Jak bronić się przed rozpowszechniającą się cywilizacją śmierci? Profesor wskazał m.in. uczestnictwo w tzw. marszach życia, pokazywanie banerów obrazujących czym jest aborcja czy wspieranie inicjatyw pro life. – Obecnie w Polsce mamy do czynienia z ofensywą lewicową, powiedziałbym nawet lewacką. Jeżeli to się utrzyma to nie spotkacie Państwo lekarza, który będzie wyznawał te same metody co Państwo. Nie będzie metod planowania rodziny. 25 października będzie odpowiedni moment aby wybrać takich przedstawicieli do Sejmu aby tego nie było. Jest nas 90% katolików, dlaczego nie możemy wybrać osób, które będą robić to co my uważamy, za słuszne – stwierdził Bogdan Chazan.

DSC06220

Ważną rolę w rozwoju cywilizacji śmierci odgrywa też ludzkie sumienie. Profesor stwierdził, że niedopuszczalne jest aby poseł wchodzący do Sejmu czy Parlamentu Europejskiego, w jednej chwili zatracał wszelkie wartości. – Człowiek który jest lekarzem, nauczycielem czy posłem w każdej sytuacji nie powinien swojego sumienia tracić. Dziś unika się pewnych sformułowań jak nadzieja, sumienie, miłość. Za to używa się stwierdzeń o zrównoważonym rozwoju czy odpowiedzialności. Dziś struktur się nie niszczy, krew się nie leje z wyjątkiem tej dzieci abortowanych. Niszczy się człowieka od wewnątrz. Kwestionuje się miłość, która ma ograniczać osobistą wolność. Wolność od zobowiązań, powinności, zależności i w tej sytuacji poczęcie dziecka nie w porę, nie w tym okresie kiedy chcemy to utrata wolności. Nie mam nic przeciwko planowaniu własnej kariery. Jest to jednak bardzo precyzyjne planowanie które wyklucza urodzenie dziecka przed 25 rokiem życia. Taka podstawa, sączona coraz mocniej przygotowuje nasze dzieci do sprzyjania aborcji, dzieciobójstwu. Zapowiada to jednak eutanazje przy akceptacji społecznej. Na zachodzie widać jak się ten krąg śmierci zamyka, zaczyna obowiązywać zasada silniejszego.

Na koniec padły mocne stwierdzenia i przyrównanie aborcji do holokaustu. – Czym że innym to jest, kiedy selekcjonuje się słabych i nierokujących.