Dlaczego w Kamieniu Pomorskim nie da się załatwić spraw związanych z działalnością gospodarczą? – irytuje się jedna z naszych Czytelniczek, która w ubiegłym tygodniu została odprawiona z magistratu z kwitkiem do ościennej gminy. – Problem został rozwiązany, od poniedziałku będzie można załatwić wszystkie czynności związane z rejestracją i wyrejestrowaniem działalności gospodarczej. Za wszystkie niedogodności przepraszamy – mówi Zastępca Burmistrza Leszek Szefliński.

Nasza Czytelnika w czwartek udała się do Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorski. Chciała zawiesić prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą.

Niestety, w Urzędzie w Kamieniu nic się nie załatwi w sprawach gospodarczych, bo urzędnik prowadzący ewidencje i wpisy do działalności gospodarczej przebywa na urlopie, zastępstwa brak. Wspaniałomyślnie doradzono mi, abym udała się do Świerzna lub Dziwnowa. Wydając dodatkowe pieniądze na bilet do Dziwnowa i na powrót, załatwiając zawieszenie działalności dowiedziałam się, że w Dziwnowie jest dwóch urzędników odpowiedzialnych za wpisy do ewidencji gospodarczej i nigdy nie zdarzyło się aby ktoś odszedł niezałatwiony. Uważam zaistniałą sytuację za skandal, tym bardziej że nie byłam odosobniona i kilka osób zostało w Urzędzie w Kamieniu nie obsłużonych – napisała w mailu jedna z naszych Czytelniczek.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy zastępcę burmistrza. Leszek Szefliński przeprasza wszystkich, którzy zetknęli się z niedogodnościami i zapewnia, że od poniedziałku będzie już można załatwić sprawy związane z działalnością gospodarczą. – Problem został rozwiązany. Drugi pracownik, który nie posiadał uprawnień został dopisany do systemu. Od poniedziałku będzie można załatwić wszystkie czynności związane z rejestracją i wyrejestrowaniem działalności gospodarczej.