Murawski

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu Rada Nadzorcza Uzdrowiska Kamień Pomorski S.A odwoła z funkcji obecnego prezesa dr Andrzeja Murawskiego – dowiedziała się redakcja portalu kamienskie.info. Obecny prezes miałby zostać oddelegowany do innych zadań. Byłaby to kolejna zmiana na stanowisku szefa Uzdrowiska na przestrzeni ostatnich dwóch lat. 

W trakcie listopadowego spotkania przedstawiciela uzdrowiska z kamieńskiego radnymi padło wiele informacji m.in. dotyczących przyszłości i sytuacji finansowej uzdrowiska. – Uzdrowisko rokrocznie generuje straty. W przepływach finansowych dajemy radę, jednak mamy bardzo wysokie koszty amortyzacji. Właściciel chciałby czerpać przychody z tytułu posiadania uzdrowiska. Mamy precyzyjny plan, który realizuję. Końcówka 2015 roku była bardzo zła, w tej chwili realizujemy nowy plan. Jest szansa, że przyszły rok będziemy zamykać z niewielką stratą – prognozował Tadeusz Widuch.

Mimo trudnej sytuacji władze Uzdrowiska nie załamywały rąk. W planach jest jeszcze modernizacja budynku starego Mieszka. Projekt zakłada likwidacje wszystkich stropów i budowę całkowicie nowego wnętrza. Koszt przebudowy szacuje się na ok. 30 mln złotych. Co ciekawe radni dowiedzieli się, że na sprzedaż zostanie wystawiony budynek „Feniksa” ze względu na wysoki koszt utrzymania budynku, kilka dni wcześniej prezes Andrzej Murawski przekazywał zupełnie inne informacje.