DCIM101MEDIADJI_0014.JPG

Uzdrowisko Kamień Pomorski nie sprzedało żadnych budynków – informuje prezes Andrzej Murawski, dementując tym samym pojawiające się w różnych kręgach plotki o sprzedaży Sanatorium Uzdrowiskowego „Dąbrówka” oraz Zakładu Przyrodoleczniczego „Feniks”. Dobiega także końca restrukturyzacja struktury zatrudnienia. Łącznie zredukowano do tej pory 46 z planowanych 52 etatów. 

– Od roku z okładem wystawiony jest do sprzedaży segment mieszkalny na ulicy Dziwnowskiej, w minionych czasach przeznaczany jako lokal służbowy dla prezesów zarządu, a przez obecne kierownictwo uznany za zbyt kosztowny w utrzymaniu. Jednak nie znalazł on do tej pory nabywcy – informuje Prezes Uzdrowiska.

Spółka przeznaczyła kilka obiektów wyłączonych z użytkowania do rozbiórki. To m.in. stary basen solankowy, magazyn znajdujący się w jego sąsiedztwie i budynek warsztatowy. Te nieruchomości przejdą do historii jeszcze w tym roku.

Andrzej Murawski stanowczo dementuje pojawiające się plotki o sprzedaży „Dąbrówki oraz „Feniksa”. – Kolportowanie tych informacji wręcz szkodzi obrazowi spółki, ponieważ zarząd w październiku przystąpił do konkursu ofert na usługi dla ZUS, w konsekwencji czego budynek Dąbrówka, gdzie ma być świadczona usługa, został przyjęty przez komisję kwalifikacyjną organizatora konkursu – tłumaczy. Uzdrowisko ostatecznie otrzymało zlecenie na realizację zabiegów dla ZUS w obiekcie Dąbrówka w 2017 r.

Zapytaliśmy prezesa o zaplanowany proces restrukturyzacji i zwolnień kadry. – Od 1 stycznia 2016 do 30 października 2016 etatowy stan zatrudnienia Uzdrowisko Kamień Pomorski zmniejszył się o 46 osób, z czego znacząca część to osoby, które przeszyły na wcześniejszą emeryturę [ich etaty po zwolnieniu zostały zlikwidowane] lub rozwiązały stosunek pracy na zasadzie porozumienia. Plan przewiduje zwolnienie 52 etatów, a więc do końca 2016 r. z Uzdrowisko Kamień Pomorski rozstanie się jeszcze tylko sześć osób – informuje Murawski.