DSC09971-—-kopia

Gmina Kamień Pomorski to kolejny z samorządów, który na naszą prośbę udostępnił informacje dotyczące rejestrów umów oraz premii i nagród wypłacanych kierownikom jednostek administracyjnych w latach 2011-2015. Okazuje się, że kamieński samorząd był dość hojny jeżeli chodzi o wyróżnianie swoich dyrektorów. W ostatnich latach niektórzy z szefów jednostek organizacyjnych otrzymywali nagrody nie za szczególne osiągnięcia a realizację zadań wynikających z ich kompetencji służbowych lub też jako rekompensatę braku tzw. „13 pensji”.

Liderem wśród dyrektorów, którzy w ostatnich latach otrzymali nagrody była emerytowana już dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Helena Zwolska otrzymała łącznie w latach 2011-2015 około 26 tys. zł. Nagrody były jej wypłacane rokrocznie po ponad 5 tys. zł.

Równie szczodrze obdarowywano dyrektor Kamieńskiego Domu Kultury. Stanisław Motyka od 2011 roku nieprzerwanie otrzymywał co roku równe 5 tys. zł nagrody. Jaki był powód premiowania dyrektora KADEKu? W 2013 roku były to np. szczególne osiągnięcia w pracy związane z pozyskaniem i przeprowadzaniem projektu z Narodowego Centrum kultury w ramach programu Dom Kultury + Edukacja Artystyczna o nazwie „Artystyczny Kulturobus”. Z kolei w ub. roku Stanisław Motyka otrzymał 5 tys. zł nagrody na swój wniosek, za zrealizowanie zadań statutowych w roku 2014 oraz za to że pracownicy samorządowych instytucji kultury nie otrzymują tzw. „13 pensji”.

Złota Wstęga Ziemi Kamieńskiej

Choć dyrektor Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej mógł się poszczycić otrzymaniem ponad 13 tys. zł nagród w ostatnich pięciu latach. To jego zasługi były z roku na rok były najwyraźniej coraz mniej cenione. W 2011 roku otrzymał on 5 tys. złotych nagrody, w 2012 roku ok. 4,5 tys. zł, w 2013 roku – 3 tys.zł natomiast w 2014 roku już tylko 1,1 tys. zł.

Wśród wyróżnionych dyrektorów znalazła się także szefowa kamieńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W ostatnich latach wyróżniono ją dwukrotnie. Beata Wejda w 2012 roku otrzymała 4.1 tys. zł nagrody za ogromne zaangażowanie pracowników i poprawną postawę w wykonywaniu obowiązków służbowych. Rok później 4 tys. zł z okazji „Dnia Pracownika Socjalnego” oraz za poprawną postawę w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Bronisław Karpiński / Krzysztof Zakrzewski fot. kamienskie.info

W 2012 roku na wniosek Zastępcy Burmistrza Andrzeja Jędrzejewskiego za szczególne osiągnięcia zawodowe wyróżniono p.o dyrektora MOSiRu. Krzysztof Zakrzewski otrzymał 6 tys. zł nagrody za wzorowe przygotowanie imprez sportowo-kulturalnych m.in. Bieg Niepodległości, Kamieńską Amatorską Ligę Futsalu i Mini Kalf oraz za przygotowanie projektu ogólnopolskiego turnieju sportowego w piłce ręcznej „OLDBOJÓW” (klub Sportowy Handball Nowogard) i wystawy gołębi pocztowych z wolnym wstępem.

Listę nagrodzonych zamyka dyrektor kamieńskiej Szkoły Muzycznej. W 2015 roku Jolanta Przybycień otrzymała 3,4 tys. zł nagrody z okazji dnia Edukacji Narodowej. Poniżej publikujemy także dane dotyczące rejestru umów za rok 2014 i 2015, które otrzymaliśmy z kamieńskiego magistratu.

Rejestr umów – 2014 rok
Rejestr umów – 2015 rok