6

W ostatni weekend Reprezentanci Klubu Biegacza Kamień Pomorski wystartowali w czterech biegach.

Polska Biega 2016, Gryfice (14 maja 2016 roku)

W Gryficach po raz piąty odbył się bieg na dystansie 5 km pod nazwą „Polska Biega”, której organizatorem jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Chrobry Gryfice. Mimo deszczowej pogody najwytrwalsi spotkali się na „ścieżce rowerowej przy osadzie Zdrój”. Organizator biegu, zaproponował amatorom biegania malowniczą, krętą trasę wzdłuż Regi, tak często pokonywaną przez rowerzystów. Na starcie stanęły 92 osoby, którym w dobrej kondycji udało się ukończyć bieg, nagrodą za wysiłek był dla każdego kończącego dystans pamiątkowy medal. Oprócz walorów rekreacyjnych, chętni do rywalizacji mogli się również ścigać. W biegu udział wzięło czterech Reprezentantów Klubu Biegacza Kamień Pomorski. Najszybciej całą trasę pokonał Mateusz Ostapko, który uplasował się na 26 miejscu z czasem 00:22:45. Na 27 miejscu uplasował się Waldemar Brząkała z czasem 00:22:50. Anna Sidorkiewicz zajęła 46 miejsce z czasem 00:26:12, natomiast Mirosław Firlik 52 miejsce z czasem 00:27:03.

Ultra Cross Maraton, Kliniska Wielkie (15 maja 2016 roku)

Roman Heimrot wybrał się do Klinisk Wielkich aby sprawdzić się w Ultra Cross Maratonie, w którym to podczas 12 godzinnego biegu pokonał 104 kilometry 147 metry, tym samym zajmując 6 miejsce w ogólnej klasyfikacji, a drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

PZU Gdańsk Maraton, Gdańsk (15 maja 2016 roku)

W niedziele o godzinie 9:00 ponad 1500 osób wystartowała na królewskim dystansie, a wśród nich Tomasz Magalski, który zakończył zmagania na 153 miejscu z czasem 03:19:45 minut. Tym samym uzyskując nową życiówkę na królewskim dystansie. Na biegaczy, którzy przybyli do Gdańska czekała wyjątkowa trasa, która gościom z Polski i zagranicy umożliwiała zwiedzanie w czasie pokonywania trasy najciekawszych miejsc w mieście. Przygodę z maratonem w Gdańsku zawodnicy rozpoczęli od przebiegnięcia przez murawę Stadionu Energa Gdańsk, następnie przez wnętrze Europejskiego Centrum Solidarności i bramę stoczni przemieścili się w kierunku ul. Długi Targ i Fontanny Neptuna. Następnie pokonali długą prostą ze Śródmieścia przez Wrzeszcz, Przymorze i Żabiankę i przy Ergo Arenie skierowali się na Zaspę. Trasa prowadziła również przez Park Nadmorski im. R. Reagana tuż przy plaży, z finiszem w Centrum Wystawienniczym AMBEREXPO.

PZU Cracovia Maraton, Kraków (15 maja 2016 roku)

Dwójka, Reprezentantów KB Kamień Pomorski wybrała się do Krakowa aby sprawdzić się z trasą tamtejszego maratonu. Najlepiej z naszych reprezentantów królewski dystans pokonał Grzegorz Jamroziak z czasem 03:39:30. Niewiele po nim metę przekroczył Grzegorz Stępniak z czasem 03:53:11.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a w szczególności Tomkowi, który poprawił swoją życiówkę na królewskim dystansie – brawo.

Kamieński Klub Biegacza