Przedstawiciele firmy Lagoon, dysponujący Żółcinem, terenami przy ulicy Lipowej oraz dawnym Kleciem pojawili się w Kamieniu Pomorskim. – Mają oni przygotowywać nową dokumentację, pod nowy projekt na teren wokół ulicy Lipowej. W listopadzie mają mieć spotkanie z konserwatorem zabytków – poinformował Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Teren wraz ze znajdującymi się na nich obiektami od lat marnieje. Akty notarialne z firmą Lagoon Developments Poland zostały zawarte pod koniec 2004r. przez Burmistrza Andrzeja Jędrzejewskiego. Wszystko sprzedano za 3,8 mln złotych. Dziś w internecie można znaleźć oferty ich sprzedaży za 24 mln złotych (jeszcze 4 lata temu, kwota ta wynosiła 52 mln złotych)

W umowie podpisanej pomiędzy byłym burmistrzem, a później zastępcą Bronisława Karpińskiego znajduje się w zapis, mówiący, żę „Elżbieta Maria Wakeling działająca w imieniu i na rzecz Lagoon Developments Poland, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie oświadcza, że nieruchomość będąca przedmiotem umowy zostaje nabyta w celu działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług turystycznych”. Niestety firma nigdy nie podjęła takiej działalności na zakupionych terenach.

W sierpniu 2013 roku asystentka prezesa firmy Lagoon Developments poinformowała, że nieruchomość po byłym Kleciu wyceniono na 1,5 mln złotych, camping przy ulicy lipowej – 10 mln złotych, natomiast całość w tym tereny na półwyspie żółcińskim – 52 mln złotych. Obecnie nieruchomości także można nabyć oddzielnie. Pierwsza oferta opiewa na 9 mln złotych. Jak czytamy na stronie pośrednika nieruchomości, dotyczy ona działki na ul. Lipowej na której plan zagospodarowania przestrzennego pozwala przyszłym inwestorom możliwość wybudowania obiektów 2 i 3-piętrowych o łącznej powierzchni 13365,00m2. Druga działka o powierzchni 1911m2 z istniejącym na niej budynkiem Kleć, pozwoleniem na jego wyburzenie i zabudowę do 45% jej powierzchni oraz 5-u kondygnacji, gwarantuje inwestorom 3869,775m2. Druga to 27 hektarów gruntów na półwyspie żółcińskim. Dla terenu istnieje aktualny plan zagospodarowania przestrzennego, który gwarantuje inwestorom nieograniczone możliwości zabudowy, łącznie ze stworzeniem odcinka plaży.