Nowe skanowanie-20160919112015-00001

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Leszkiem Hermanem, które odbędzie się 21 października 2016 r. (piątek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. (wstęp wolny)

„Sedinum. Wiadomość z podziemi” to debiutancka powieść Leszka Hermana, która jest porównywana twórczości do Dana Brown’a. Morderstwa, pościgi i poszukiwanie skarbu wolnomularzy ukrytego przed hitlerowcami w zapomnianych podziemiach Szczecina. Dzieje rodu Gryfitów i obraz nieszczęśliwie zakochanej pomorskiej czarownicy – Sydonii von Borck. Architektoniczne zagadki miasta i mnożące się pytania. Akcja dziejąca się współcześnie, wpleciona w historię Pomorza. To wszystko znajdziemy w powieści „Sedinum…”. Po przeczytaniu książki czytelnik uświadamia sobie, jaką bogatą i fascynująca historię ma Szczecin oraz ile jeszcze tajemnic czeka na odkrycie.

Leszek Herman jest szczecinianinem. Od 1997 r. jest projektantem i współwłaścicielem szczecińskiej Pracowni Projektowej Konserwacji Zabytków. W latach 1993-1995 był autorem cyklu artykułów dla „Gazety Wyborczej” o niezwykłych budynkach i miejscach w Szczecinie oraz na Pomorzu, ilustrowanych własnymi odręcznymi rysunkami. Od 2005 r. prowadzi wraz z bratem Marcinem autorską pracownię projektową. Prywatnie jest miłośnikiem tajemnic historycznych i architektonicznych, historii sztuki, dobrej książki, roweru, jazdy konnej i spotkań przy piwie z przyjaciółmi.

Bibliotekarze