We wczorajszej dyskusji (2 lutego br.) – w Radio Szczecin – poświęconej hodowli norek udział wziął m.in. Burmistrz Golczewa. Poinformował słuchaczy, że liczy na wydanie negatywnej decyzji środowiskowej przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego a także zapewnił, że podejmie wszelkie dozwolone prawem kroki, aby powstrzymać tę inwestycje.

Okazało się, że uczestniczący w rozmowie Prezes Okręgowego Związku Hodowców Zwierząt – Maciej Buczek omawiał wcześniej naszą sytuację z inwestorem. W trakcie rozmowy uzyskał zapewnienie, że inwestor zawiesi postępowanie dotyczące fermy w Samlinie.

„Już po audycji przedzwonił do mnie pan Daniel Żurek. Poinformował, że zawieszone zostaje postępowanie w sprawie inwestycji w Samlinie, a stosowne dokumenty zostaną przesłane w piątek. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę sprawę osobom. Cieszę się, że prowadzone przez nas działania przyniosły taki efekt. O kolejnych krokach będę Państwa informował” – dodał Andrzej Danieluk.

źródło:
UM w Golczewie

—————————————-

Redakcja portalu kamienskie.info dotarła do pisma jakie pełnomocnik firmy Joni Mink Van Ansem wystosował do Burmistrza Kamienia Pomorskiego. Zwraca się on z wnioskiem o zawieszenie postępowania.