DSC08642

Choć 2 maja nie jest ustawowo dniem wolnym od pracy, to wielu Polaków tego dnia świętuje. Na balkonach i prywatnych posesjach powiewają biało-czerwone flagi. Dziś barwy narodowe możemy odnaleźć na gmachach urzędów czy instytucji publicznych. Niestety, jak wypatrzył jeden z naszych Czytelników, biało-czerwonej flagi nie odnajdziemy na biurze poselskim Konstantego Oświęcimskiego (PO) w Kamieniu Pomorskim.

Przy biurze poselskim PiS w Kamieniu Pomorskim nie zapomniano wywiesić flagi

20 lutego 2004 roku Sejm RP ustanowił 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Od tamtej pory w całej Polsce organizowane są rożnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne. Chodzi o  propagowanie i uczenie szacunku dla polskich symboli narodowych, szczególnie dla flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

DSC08648

Niestety flagi nie odnajdziemy na biurze posła Konstantego Oświęcimskiego – Panie pośle, wielu mieszkańców jest zniesmaczonych. Dzisiaj jest święto flagi. My, biedni emeryci, wiemy, że jest to koszt, więc proszę podać numer konta, zrobimy zbiórkę na zakup flagi przy Pana biurze. „Bądź dumy, wywieś flagę – 2 maja” – brzmiało hasło kampanii prowadzonej przez Platformę Obywatelską – napisał jeden z naszych Czytelników.