Kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o 75 km/h i 84 km/h w obszarze zabudowanym! Takiego przewinienia dopuścili się w ubiegłym tygodniu kierujący samochodami osobowymi 56-letni mieszkaniec gminy Police oraz 39-letni mieszkaniec Szczecinka. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani za swoje postępowanie.

15 lutego 2017 roku podczas przeprowadzania pomiaru prędkości w miejscowości Strzeżewo, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali do kontroli dwóch kierujących pojazdami, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów.

Pierwszy z mężczyzn kierujący pojazdem marki BMW, 39-letni mieszkaniec Szczecinka, przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h! Natomiast drugi, kierujący samochodem osobowym marki Porsche, 56-letni mieszkaniec gminy Police, przekroczył dozwoloną prędkość o 84 km/h!

Obydwaj mężczyźni utracili na 3 miesiące uprawnienia do kierowania. Ponadto zastosowano wobec nich postępowanie mandatowe i nałożono 10 pkt. Przypominamy, że od dnia 15 maja 2015 roku w przepisach ruchu drogowego wprowadzono zmiany – przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy (art. 135 ust. 1 pkt. 1a Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym).

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim