DSC00741

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w  Wolinie, po naszej interwencji, pojawiło się końcowe oświadczenie majątkowe Pawła Banaszkiewicza, który przez dziesięć miesięcy – od 1 kwietnia 2014 do końca stycznia 2015 nielegalnie sprawował funkcję sekretarza. Do końca kwietnia urzędnicy są zobowiązani do składania oświadczeń za cały ub. rok  i to właśnie wtedy dowiemy się, jakie wynagrodzenie łącznie, dzięki Eugeniuszowi Jasiewiczowi pobrał nielegalnie Banaszkiewicz. Jednak już dziś wiemy, że za miesiąc pracy w styczniu 2015 roku, były sekretarz zarobił 10467zł. Dla porównania, burmistrz Kamienia Pomorskiego zarabia 9686zł.

Temat braku wymaganych ustawowo kwalifikacji przez byłego sekretarza gminy Wolin opisywaliśmy wielokrotnie. Banaszkiewicz nie posiadał dwuletniego stażu pracy na stanowisku urzędniczym kierowniczym. Mimo to dzięki Eugeniuszowi Jasiewiczowi, w drodze awansu wewnętrznego z dniem 1 kwietnia 2014 roku trafił ze stanowiska do obsługi sekretariatu na fotel sekretarza gminy. Sprawą staraliśmy się zainteresować Regionalną Izbę Obrachunkową, Najwyższą Izbę Kontroli, Ministerstwo Pracy oraz Państwową Inspekcję Pracy.

Zobacz także: Burmistrz Wolina dba o pracowników nawet po pracy! Zobacz zdjęcia!

Z oświadczenia majątkowego Pawła Banaszkiewicza dowiadujemy się, że na koniec stycznia 2015 roku zgromadził on 9600 zł oszczędności. Jest właścicielem 165 metrowej nieruchomości, w rewitalizowanym kwartale kamienic. Były sekretarz określił wartość swojej nieruchomości na 250 tys. zł. Posiada Seata Ibizę z 2004 roku oraz połowę udziałów w Volvo S80 z 2004 roku. Ma do spłaty kredyt hipoteczny 153 tys. złotych zaciągnięty do 2034 roku.

Paweł Banaszkiewicz od 1 lutego 2015 roku trafił na miejsce Romana Pawłowskiego na stanowisku kierownika Referatu Spraw Obywatelskich. Roman Pawłowski zaś objął fukcję sekretarza.

kamienskie.info