IMG_5992

W ramach rozpoczynającego się „Tygodnia Bibliotek”, 11 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła aktorów Teatru „Duet” z Krakowa, którzy przedstawili bajkę pt. „Pomarańczowa Pantera”. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach.

Aktorzy zaprezentowali przedstawienie, w którym dzieci poznały Panterę o dziwnym imieniu Małolatol oraz jego przyjaciółkę krowę Honoratę. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądają wiejskie zwierzęta, takie jak świnki, krówki czy kury.

Bohaterowie starali się w zabawny i dynamiczny sposób przybliżyć dzieciom, czym jest kreatywne i abstrakcyjne myślenie. Uczyli używania swojej wyobraźni, która jest bardzo ważna w życiu i można wykorzystać ją w różnych sytuacjach, np. wyobrazić sobie, że czarujemy czy chodzimy po linie. Artyści chcieli również przekazać dzieciom, że w życiu należy być wytrwałym i dążyć do spełniania swoich celów i marzeń.

IMG_5966

Po spektaklu uczniowie podziękowali aktorom gromki brawami i zrobili sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Spektakl został sfinansowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach.

Bibliotekarze serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na warsztaty plastyczne z Niedoparkami, które odbędą się 13 maja (środa) o 16.00. Będzie można wykonać ze skarpetek swojego Niedoparka. Twórca najciekawiej wykonanego Niedoparka wygra maskotkę Hihlika. Podczas zajęć dzieci będą również tworzyły prezenty na Dzień Mamy, który zbliża się wielkimi krokami.

źródło:
MDK Międzyzdroje