002

Kamieński Dom Kultury po raz drugi był organizatorem Polsko – Ukraińskich Spotkań Muzycznych, które zostały sfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury.

003

W projekcie wzięła udział młodzież z Kirowohradzkiej Szkoły Muzycznej nr 1 im. Heinricha Neuhausa (pianisty i pedagoga, dwukrotnego jurora Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina). Młodzież uczestniczyła w warsztatach muzycznych razem z podopiecznymi Kamieńskiego Domu Kultury. Warsztaty prowadzili instruktorzy Kamieńskiego Domu Kultury – Valerii Burianenko i Volodymyr Derkach oraz nauczycielki z Kirowohradu Viktoria Delestianova i Olga Nikolaieva. Nasi goście wystąpili również w Jarszewie, w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach oraz na Kamieńskiej Marinie.

004

Jednym z założeń Unii Europejskiej jest tworzenie dziecięcych i młodzieżowych projektów międzynarodowych, w czasie których młodzi ludzie z różnych krajów mogą się lepiej poznać i współpracować ze sobą.

005

Cieszymy się, że podobną politykę prowadzi Polski Rząd. Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury dzieci i młodzież z Polski i Ukrainy mogły wspólnie spędzić czas, lepiej się poznać, zawiązać przyjaźnie.

007

KADEK