W ramach Polsko-Niemieckiej wymiany młodzieży, przez kilka kolejnych dni młodzi z klas Technikum Żywienia i szkoły zawodowej o profilu kucharz w Kamieniu Pomorskim będą gościć uczniów niemieckiej szkoły zawodowej z Kilonii. W tym roku będzie to już drugie spotkanie. W maju uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim spędzili kilka dni w Kilonii. Teraz pokażą swoim niemieckim przyjaciołom jak wygląda przygotowanie do zawodu w polskiej szkole.

W programie przewidziano szereg atrakcji, dzięki dofinansowaniu wizyty przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży, Miasto i Gminę Kamień Pomorski, Powiat Kamieński, Uzdrowisko Kamieńskie i prywatnych sponsorów. Zwieńczeniem obu spotkań, tego w Niemczech i obecnego w Polsce, będzie opracowanie Polsko-Niemieckiej książki kucharskiej.

W dniu 19 września br. zarówno uczniowie z Polski jak i Niemiec mieli okazję odwiedzić Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim. W spotkaniu z młodzieżą wzięli udział: Starosta Kamieński – Józef Malec, Wicestarosta Kamieński – Marek Matys, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Marek Szymański oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – Andrzej Swatowski. Była to świetna okazja do zapoznania naszych zachodnich sąsiadów z naszym regionem.

ZSP im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim
Starostwo Powiatowe