unnamed

Ośrodek wymian młodzieżowych Jugendbegegnugsstalte am Tower w Oberschleisheim gościł podopiecznych Kamieńskiego Domu Kultury i uczniów z Bergwaldschule z Oberschleisheim. Kamieński Dom Kultury reprezentowali członkowie Młodzieżowej Rady Miasta, uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych przez KaDeK oraz członkowie grupy kuglarskiej Flow.

unnamed (3)

Ośrodek nosi imię Heinera Janika – starosty powiatu monachijskiego, który był orędownikiem stworzenia miejsca gdzie mogłyby odbywać
się wymiany młodzieżowe. Zasadą ośrodka jest to, że młodzież polska i nieniecka wspólnie uczestniczy w warsztatach, grach integracyjnych, wspólnie zwiedza Monachium i okolice ale również mieszka w ośrodku, organizuje wspólne posiłki i dyskoteki.

unnamed (2)

W ramach projektu młodzież uczestniczyła w warsztatach cyrkowo – kuglarskich, hip – hopowych i rzeźbiarskich. Efektem warsztatów był spektakl muzyczno – cyrkowy oraz wystawa rzeźb. Młodzież polska i niemiecka mocno się zintegrowała co potwierdzają opinie uczestników projektu „gdy tylko dojechaliśmy na miejsce od razu poczułam się mile zaskoczona ich uprzejmością, ciepłym przyjęciem i pozytywną energią
skierowaną do nas. Nauczyli nas swojej kultury i wielu słów takich jak glühbirne co znaczy żarówka..”

unnamed (1)

Projekt dla obydwu grup będzie kontynuowany w maju 2017 roku w Kamieniu Pomorskim. Wyjazd młodzieży i cały projekt został sfinansowany ze środków Polsko – Niemieckiej Wymiany Młodzieży za co serdecznie dziękujemy.

Kamieński Dom Kultury