DCIM101MEDIADJI_0019.JPG

Burmistrz Golczewa poinformował o złożeniu przez firme PFS Polish Spring Factory wniosku wraz z raportem oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie fabryki resorów. Firma PSF jest producentem resorów marki TES w Polsce, do obsługi instalacji zatrudnionych będzie około 85 pracowników w systemie trzyzmianowym. 

clipboard01

Firma TES GROUP S.A. rozpoczęła działalność w styczniu 1992 roku w Golczewie jako Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Na początku 2003 roku siedziba Zarządu Spółki została przeniesiona do Tarnowa Podgórnego, a w 2005 roku nastąpiło przekształcenie w Spółkę Akcyjną. Przedmiotem działania jest produkcja resorów parabolicznych, strzemion oraz pozostałych akcesoriów do resorów.

tes-18

Nowa fabryka resorów będzie obejmowała powierzchnie ok 4 500 m2 instalacji do produkcji zlokalizowanej w hali produkcyjnej. Produkty firny PSF kierowane są zarówno na rynek wtórny (części zamiennych), jak i rynek pierwszego montażu (producenci pojazdów mechanicznych). Wyroby powstające w fabryce firmy PSF w Golczewie trafiają na rynek krajowy lub są eksportowane do partnerów zagranicznych.