Dog_argentynski

10-miesięczna dziewczynka we własnym domu została pogryziona przez psa. Dziecko z obrażeniami twarzy trafiło do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności sytuacji oraz sprawdzają, czy dziecko miało właściwą opiekę. Pies rasy ”dog argentyński” posiadał aktualne szczepienia. Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza w przypadku kontaktu małych dzieci z czworonogami.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18 w jednym z mieszkań w Kamieniu Pomorskim. 10- miesięczna dziewczynka w pewnym momencie została zaatakowana i ugryziona przez czworonoga. Dziecko z obrażeniami twarzy zostało przetransportowane helikopterem do szpitala w Szczecinie. Jak ustalili policjanci pies posiada aktualne szczepienia i nigdy wcześniej nie był agresywny. O zdarzeniu powiadomiono Powiatowy Inspektorat Weterynarii, a weterynarz podjął decyzję o umieszczeniu zwierzęcia na obserwacji w schronisku. Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia i czy nie doszło do narażenia na niebezpieczeństwo dziecka.

Kamieńscy policjanci apelują do właściciel psów o zachowanie szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, a zwłaszcza w przypadku kontaktu małych dzieci z czworonogami. Wszyscy wiemy, że pies od wieków towarzyszy człowiekowi jako najwierniejszy przyjaciel i obrońca, a prawidłowo wychowany i zdrowy pies nie zrobi człowiekowi krzywdy. Niestety błędy w wychowaniu psa popełniane przez właścicieli, doznana krzywda lub brak opieki mogą spowodować nieprawidłowe, a nawet agresywne zachowanie zwierzęcia.

KPP w Kamieniu Pomorskim