Zachodniopomorscy policjanci poszukują 24-letniego Rafała Arlukiewicza zamieszkałego w Policach. Mężczyzna dokonał dziś samouwolnienia podczas doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Szczecinie, gdzie miał odbywać karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyzna ma ok.175 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, krótkie,fryzura na tzw.irokeza oczy niebieskie. Ubrany był w szarą bluzę z kapturem oraz zimowe, ocieplane spodnie koloru czarnego z odblaskowymi lampasami na nogawkach.

– Osoby, które mają informację na temat poszukiwanego mężczyzny proszone są o natychmiastowy kontakt pod numerami tel. 112, 997 lub też pod numerem bezpłatnego anonimowego policyjnego telefonu zaufania  0800-156-032. Jednocześnie ostrzegamy, że za ukrywanie osoby poszukiwanej lub za pomaganie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – informuje asp. sztab. Anna Gembala  z zespołu prasowego KWP w Szczecinie.

———

– Policjanci po kilku godzinach intensywnych poszukiwań zatrzymali 24 letniego mężczyznę, który dziś rano uciekł spod aresztu śledczego – mówi kom. Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. – Mężczyzna został zatrzymany około godz. 19.30 na Pomorzanach. Otrzymaliśmy informację, że mężczyzna może przebywać w tamtej okolicy. wysłaliśmy tam patrole policyjne w radiowozach oraz patrole po cywilnemu. Mężczyznę udało się zatrzymać na jednej z ulic.