policja — kopia

Podczas czwartkowej (22.04) sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach poznaliśmy jeden z pomysłów na działanie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim. Dzięki porozumieniu z dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach, po uzyskaniu akceptacji Komendy Wojewódzkiej Policji tego lata, ulice powiatu niektórych miejscowości będą patrolować funkcjonariusze policji na koniach.

– Te konie będę chciał wykorzystać na terenie całego powiatu kamieńskiego. Patrol konny pojawi się tam, gdzie będzie na zapotrzebowanie. Chce żeby funkcjonariusze na koniach pojawili się m.in. w Międzyzdrojach, Wolinie czy Kamieniu Pomorskim – zapewnił inspektor Piotr Krakowski.

Obecnie służba patrolowa z udziałem koni jest realizowana na terenie ośmiu jednostek organizacyjnych w Polsce (Warszawa, Poznań, Chorzów, Częstochowa, Rzeszów, Tomaszów, Szczecin i Płock, z tym, że w Płocku konie nie są własnością Policji). Policja posiada łącznie około 50 koni służbowych. To właśnie dwa z nich wraz z policjantami miałyby trafić do naszego powiatu na okres sezonu letniego. Dzięki porozumieniu z ZSP w Benicach, gdzie w połowie 2013 roku utworzono kierunek kształcenia – policja konna, zwierzęta które trafią na sezon letni do powiatu kamieńskiego będą przechowywane w w szkole Benicach.