W ramach realizacji kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim podejmują szereg działań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom spędzającym czas wolny na terenie Powiatu kamieńskiego.

W miniony piątek (7.07.2017r.) w Dziwnowie, we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Dziwnowie, Państwową Strażą Pożarną w Kamieniu Pomorskim oraz Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kamieniu Pomorskim, zorganizowana została impreza mająca na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób spędzających czas nad akwenami wodnymi zlokalizowanymi na terenie Powiatu kamieńskiego. W trakcie trwania spotkania przeprowadzono również pogadankę na temat ogólno pojętego bezpieczeństwa – co zrobić aby wakacje upłynęły spokojnie, bez przykrych niespodzianek. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania postawione przez zgromadzonych uczestników imprezy. Nie zabrakło również drobnych upominków dla najmłodszych.

Ponad to, w dniach 8 i 9 lipca 2017r. w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, przeprowadzona została akcja badania stanu trzeźwości osób kierujących sprzętem pływającym.

Funkcjonariusze pełniący służbę na łodzi policyjnej, na szczęście nie ujawnili wśród przebadanych osób nikogo kto korzystałaby z atrakcji wodnych na tzw. „podwójnym gazie”.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim