W związku ze zbliżającymi Świętami wielkanocnymi, zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi aby nic nie zakłóciło tych ważnych i podniosłych chwil.

Wybierając się w podróż – czy to gdzieś blisko czy w odległym rejonie kraju – trzeba pamiętać o należytym przygotowaniu się do drogi. Pojazd, którym będą się Państwo poruszać powinien być w 100% sprawny. Ważne jest aby pamiętali Państwo o właściwym sposobie zabezpieczenia mienia, które pozostanie w domach – warto spytać sąsiada czy mógłby podczas Państwa nieobecności zwrócić na nie uwagę.

KIEROWCO! Pamiętaj, że okres przygotowań do wyjazdów, to czas utrudnień wynikających często z okresowo wprowadzonych zmian organizacji ruchu drogowego oraz wzmożone jego natężenie. Niezwykle istotną pozostaje sprawa zmiennych warunków pogodowych, prosimy więc pamiętać aby dostosować prędkość do sytuacji na drodze. Nie zapominajmy o tak istotnych sprawach, jak zachowanie odpowiedniej odległości za poprzedzającym pojazdem, korzystaniu z pasów bezpieczeństwa czy korzystaniu z oświetlenia, w jakie wyposażony jest pojazd. Aby dojazd do miejsca docelowego był sprawny i bezpieczny, stosujmy się do zasad ruchu drogowego.

Pamiętajmy aby wysiadając z samochodu upewnić się czy jest on zamknięty. Nie pozostawiajmy wewnątrz rzeczy wartościowych!

W natłoku wszystkich spraw nie zapominajmy o sprawie priorytetowej, czyli BEZPIECZEŃSTWIE DZIECI. Prosimy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich urządzeń do przewożenia dzieci w pojazdach, a także o zwracaniu szczególnej uwagi na Państwa pociechy w miejscach publicznych. Należy mieć w świadomości, iż wystarczy tylko chwila nieuwagi aby dziecko zgubiło się w tłumie ludzi.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim