DSC_0108

W dniach 5-7 października 2016 r., uczniowie klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej na Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce. Celem wycieczki było zapoznanie się za szkoleniem poligonowym przeciwlotników 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego Marynarki Wojennej oraz pokaz posiadanego sprzętu i uzbrojenia. Uczniowie poznali warunki szkolenia i bytowania żołnierzy w warunkach poligonowych i bardzo niesprzyjającej pogodzie.

DSC_0192

Dużym zainteresowaniem cieszyły się 57 mm armaty przeciwlotnicze S-60, stanowiska kierowania ogniem oraz stacje radiolokacyjne i sprzęt łączności. Dzięki uprzejmości żołnierzy innego pododdziału przeciwlotniczego uczniowie poznali uzbrojenie przeciwlotnicze wojsk pancernych.

DSC_0219

Uczniowie na przeprowadzonym teście wykazali się dużą wiedzą z historii Wojska Polskiego. Zwyciężyła uczennica kl. II LO Natalia Buca. Naszym opiekunem, w czasie pobytu na poligonie, była Pani ppor. Paula Kalinowska. Po zakończeniu wszystkich pokazów i szkoleń oraz wręczeniu certyfikatów całą grupę pożegnał dowódca dywizjonu kmdr por. Roman Jadanowski.

DSC_0331

źrodło:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie