IMG_0826

15 listopada 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyła się konferencja z udziałem przedstawicieli Pogoń Szczecin Football Schools poświęcona ofercie szkoleniowej dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Pogoń to Wy!”. Organizatorem konferencji był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim.

Pogoń Szczecin Football Schools to kolejny etap rozwoju piłki młodzieżowej i dziecięcej na terenie województwa zachodniopomorskiego.  Projekt prowadzi m.in. były zawodnik Dumy Pomorza – Grzegorz Matlak.

– W tej chwili prezentujemy swój program w regionie, chcemy pokazać, że istniejmy i że można z nami współpracować. Zdajemy sobie sprawę, że musimy zdobyć zaufanie rodziców, którzy posyłają swoje dzieci i na to chcemy zapracować. Planujemy nabory w kolejnych miejscach, liczymy na odzew i już taki mamy po spotkaniu w Kamieniu Pomorskim – mówi Grzegorz Matlak.

IMG_0784

Pogoń Szczecin nadrabia zaległości w regionie, prezentując i realizując bardzo atrakcyjną ofertę dla młodych adeptów piłki nożnej. Najlepsi zawodnicy mają szansę na kontynuację nauki w Akademii Pogoni Szczecin.

– Nadrabiamy zaległości z poprzednich lat, gdy Pogoń nie była obecna w szkoleniu młodzieży z różnych względów – zaznaczał trener Kazimierz Biela. – Chcemy wychowywać młodych piłkarzy, ale też szkolić trenerów oraz zaszczepiać miłość do Pogoni w młodych ludziach, którzy kiedyś może zostaną kibicami Pogoni –dodaje Magdalena Zdeb z PSFS.

IMG_0762

W ciągu 2 miesięcy Pogoń Szczecin Football Schools otworzyła swoje szkółki w Przecławiu, Wierzbięcinie, Maszkowie i Kołbaskowie. Wkrótce rozpoczną się nabory w Kamieniu Pomorskim, tym bardziej że po zakończonej konferencji przedstawiciele Pogoni Szczecin odebrali liczne telefony z zapytaniem o możliwość zapisania dziecka do szkółki.

Aktualnie poszukiwani są trenerzy w całym województwie zachodniopomorskim, również na terenie gminy Kamień Pomorski. Osoby zainteresowane szkoleniem dzieci i młodzieży z zakresu piłki nożnej oraz rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do szkółki Pogoni proszeni są o kontakt – tel. 607 709 299. Więcej informacji również na oficjalnie stronie pod adresem www.ps-fs.pl

Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski