IMG_0229

W ramach zajęć Koła Turystycznego duża grupa słuchaczy UTW pojechała zwiedzić Podziemne Miasto – nową atrakcję Świnoujścia i do Manufaktorii – nowej sieci sklepów wędliniarskich i własnych wędzarni.

IMG_0247

Podziemne Miasto jest obiektem militarnym, którego tajemnica przez lata była pilnie strzeżona. To sieć podziemnych korytarzy łączących kilka wielkich schronów, ukrytych pod nadmorskimi wydmami.

IMG_0268

Cała grupa pod okiem sierżanta najpierw musiała przejść wstępne „przeszkolenie wojskowe” – co wprawiło nas w doskonały nastrój- gdyż profesjonalizm dowodzącego sierżanta zetknął się z tak przyziemnymi problemami,   jak odróżnianie wśród podstarzałego wojska, gdzie jest prawa a gdzie lewa strona. Poczucie humoru nie opuszczało (podczas naszego tam 2.5 godzinowego pobytu) ani nas ani dowodzącego, który mimo młodego wieku zaskakiwał celnymi ripostami wzbudzając salwy śmiechu.

IMG_0276

Następnie rozbawieni   pojechaliśmy na przeprawę promową, aby promem przepłynąć do centrum Świnoujścia i udać się na degustację wyrobów do Manufaktorii – została zwycięzcą konkursu „Nasze Dobre z Pomorza” w kategorii „producent żywności/gastronomia” w 2014r., Szczyci się ona tym, że produkuje własne wyroby wg tradycyjnych receptur(miedzy innymi używają czosnku niedźwie-dziego). Ugoszczono nas po staropolsku. Mogliśmy popróbować wszystkich wyrobów, które są wytwarzane z mięsa tylko przy pomocy ziół, dymu drewna bukowego i olchowego oraz naturalnej soli. Nie dodawane są żadne ulepszacze. Oczywiście po zakupach , z naszych pakunków smakowity zapach ciągnął się za nami aż do autokaru.

źródło:
UTW Kamień Pomorski