We wtorek 12 grudnia zakończyła się zbiórka darów dla naszych Rodaków na Kresach. Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że w tegorocznej akcji „ Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” łącznie udało się nazbierać około 25 ton żywności, artykułów chemicznych, zabawek, artykułow szkolnych, oraz ponad 90 000 zł. Łącznie przygotowanych zostało około 2 tysiący paczek. Część środków finansowych, jak podają organizatorzy akcji, przeznaczona zostanie na przygotowanie paczek na Wielkanoc oraz zorganizowanie kolejnej już  edycji Kresowych Wakacji.

Organizatorzy wraz z darami dotarli już do pierwszych Rodaków. Dary przekazane od Państwa trafią do Polaków mieszkających miedzy innymi w miejscowości Rakańce (Polska Szkoła Podstawowa), Soleczniki ( Polska Szkoła Specjalna), Turgiele, Ejszyszki, Butrymańce, Wilno (Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki, Szkoła Średnia im. Szymona Konarskiego, Klub Weteranów Armii Krajowej), Koleśniki, Jaszuny, Janczuny, Balańdziszki, Niemenczyn.

Druhowie z OSP Międzyzdroje w imieniu naszych Rodaków mieszkających na Litwie, pragną podziękować wszystkim, oraz każdemu z osobna za okazane serce i pomoc. Wyjątkowo pragniemy podziękować Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną – Koło w Kamieniu Pomorskim oraz dzieciom z Niepublicznego Przedszkola integracyjnego i wychowankom ośrodka rehabilitacyjno – edukacyjno- wychowawczego w Kamieniu Pomorskim​ za zorganizowanie zbiórki darów na terenie placówki. Wszyscy jesteście wspaniali.

W tegorocznej edycji akcji na naszym terenie udało nam się uzbierać łącznie prawie 350 kg darów. Dziękujemy Państwu bardzo za okazane serce.  Korzystając z okazji pragniemy Państwu życzyć zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz Szczęśliwego Nowego 2018 Roku – Druhowie oraz Druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej Międzyzdroje. Dodatkowe informacje na temat akcji „Paczka Dla Rodaka i Bohatera na Kresach”uzyskacie Państwo na stronach: http://www.polskiewartosci.pl , http://www.rodakomnakresach.pl

Koordynator akcji
Wodnicka Anna (OSP Międzyzdroje)