DSC09183

W wyniku działań prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim, a także dzięki zaangażowaniu naszych funkcjonariuszy, w ubiegły weekend zatrzymano do kontroli drogowej dwóch nieodpowiedzialnych kierujących – mieszkańców Powiatu kamieńskiego.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został do kontroli drogowej przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Dziwnowskiej w Kamieniu Pomorskim. Jak się okazało, 65-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami. Osobie, która pierwszy raz kierowała w stanie nietrzeźwości Sąd orzeka także karę pieniężną w wysokości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na ul. Szpitalnej w Kamieniu Pomorskim. Policjanci pełniący służbę patrolową zatrzymali pojazd marki Mazda. 33-latek kierował pojazdem pomimo aktywnego zakazu. Ponadto  jego zachowanie wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy. Ich czujność nie zawiodła, a badanie narkotesterem wskazało, że znajdował się on pod wpływem środków odurzających. Teraz 33-latek za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed Sądem.