Nasi Czytelnicy alarmują! Wolin trapi plaga kradzieży! Na osiedlu Światowid w Wolinie, złodzieje dopuszczają się włamań w biały dzień! Po raz kolejny wraca temat kradzieży silników łodzi. Według relacji naszego Czytelnika, tylko obecność bezdomnych pozwoliła uchronić mienie i spłoszyć rabusiów. 

Na osiedlu Światowid złodzieje dopuszczają się włamań w biały dzień – informuje nasza Czytelniczka – To już drugi dom w tym tygodniu. Idą święta, to i każdy łup jest cenny. Pilnujmy mienia sąsiadów! – alarmuje w smsie skierowanym do naszej redakcji.

Nie tylko nieruchomościami mają interesować się złodzieje. Drugi z Czytelników informuje, o kradzieży silników do jakich miało dochodzić na Marinie w Wolinie w nocy z 16 na 17 listopada.

– Proszę zająć się tą sprawą. Np. dyrektor Arys ze znanych tylko sobie powodów wyłączył światła w basenie, gdzie stoi czyjeś prywatne dobro włącznie ze światłami nawigacyjnymi (Po skardze do Urzędu Morskiego włączył). Natomiast jego „świątynia” jest oświetlona aż do przesady. Ostatnio bezdomny nocujący na jachcie spłoszył złodziei – informuje nasz Czytelnik.

Co na to policja? Wczoraj (19.11) zwróciliśmy się z pytaniami o zdarzenia. Obecnie czekamy na odpowiedź.