Gdyby dziś przeprowadzić wybory na posłów i senatorów, to w województwie zachodniopomorskim wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. To ta partia zdobyłaby najwięcej, ale tylko 29,4 procent głosów. Druga pozycja przypada Platformie Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 19,9 procent mieszkańców województwa zachodniopomorskiego – informuje Głos Szczeciński. 

Na trzecim miejscu byłby KUKIZ’15. 12,7 procent mieszkańców województwa oddałoby właśnie na nich swoje głosy. Dopiero na czwartej pozycji znalazła się w Zachodniopomorskim .Nowoczesna. Na tę partię zagłosowałoby 12,1 procent mieszkańców.

Do sejmu (jeśli brać pod uwagę tylko sondaż z naszego województwa) weszliby jeszcze przedstawiciele partii Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 9,4 procenta, Polskie Stronnictwo Ludowe – na tę partię zagłosowałoby w naszym województwie 7,8 procent mieszkańców – i Partia Razem z poparciem 5,1 procent mieszkańców zachodniopomorskiego.

Nie weszliby natomiast przedstawiciele Wolności, bo zdobyli w zachodniopomorskim tylko 2,1 procent głosów i Ruch Narodowy, który zdobył poparcie na poziomie 1,4 procenta. Na kogo zagłosowaliby mieszkańcy powiatu kamieńskiego?

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się dziś, na jaką partię Pan/Pani oddałby głos?

Zobacz wyniki