20160214_100217

W walentynkową niedzielę 14.02.2016r. w Międzyzdrojach odbyła się II Edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet Fala Women Cup 2016. Patronat honorowy nad turniejem objął Starosta Kamieński Pan Józef Malec oraz Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów Pani Katarzyna Kutereba-Gnitecka. W turnieju wzięło udział 10 drużyn na co dzień występujących w trzech różnych ligach rozgrywkowych!!! Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” i po rozegraniu 45 spotkań w czasie prawie 8 godzin wyłoniono zwycięzców.

Zwycięzcą zawodów okazała się drużyna Olimpu Gościno, II miejsce wywalczyła ekipa Pomorzanina Nowogard a najniższe miejsce na podium przypadło naszym dziewczynom Fali I Międzyzdroje, które przed ostatnim meczem miały taki układ, że jeżeli wygrają mecz wygrają cały turniej. W ostatnich minutach meczu w zamieszaniu podbramkowym bramkę zdobył zespół z Gościna i to goście cieszyli się ze zwycięstwa a nasze dziewczyny musiały zadowolić się III miejscem, które i tak jest dużym sukcesem.

20160214_100217

Nasz drugi zespół Fala II Międzyzdroje złożony z młodszych i mniej doświadczonych dziewcząt radził sobie wyśmienicie i zajął ostatecznie VII miejsce, które jest dużym pozytywnym zaskoczeniem i miłą niespodzianką turnieju. Oprócz wyróżnień drużynowych wręczono nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką turnieju wybrano bezsprzecznie Aleksandrę Rombel z UKS Zalew Stepnica która wielokrotnie wykazywała się sporymi umiejętnościami, najlepszą zawodniczką turnieju wybrano również jednogłośnie Katarzynę Piotrowską z Pomorzanina Nowogard, natomiast trzecia z nagród przypadła naszej Kapitan Katarzynie Wojciechowskiej, która wraz z 2 innymi zawodniczkami zdobyła 6 bramek a o koronie królowej decydowały rzuty karne wykonywane na bramkę bronioną przez najlepszą bramkarkę turnieju.

20160214_183210

Turniej okazał się dużym sukcesem zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sędziów Panów Marka Szymańskiego oraz Lucjana Szefera, którzy dzielnie wytrwali cały turniej. Dziękujemy Panu Staroście za ufundowanie pięknych pucharów, Pani Burmistrz za obecność na turnieju oraz pomoc w uhonorowaniu wszystkich uczestników, Wydziałowi Promocji miasta i gminy Międzyzdroje za przygotowanie pamiątkowych pakietów dla uczestników, naszemu partnerowi technicznemu Panu Kamilowi Kędzierskiemu ze Stargardu za wsparcie oraz ufundowanie nagród rzeczowych, Pawłowi i Błażejowi Karasiewiczom za przygotowanie oprawy świetlnej i muzycznej, wszystkim drużynom za udział i pokaz piłki kobiecej na bardzo wysokim poziomie a szczególne podziękowania kierujemy do naszych wspaniałych rodziców dziewcząt, którzy mocno włączyli się w pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju przygotowując słodki kącik z pysznymi domowymi wypiekami i pachnącą kawą oraz państwu Julicie i Piotrowi Ordon za ufundowanie ciepłego posiłku dla wszystkich uczestniczek zawodów!!! WIELKIE DZIĘKI dla wszystkich!!! Nasze dziewczyny wystąpiły w składach:

20160214_184125

Fala I : Sandra Mieszkowska, Katarzyna Wojciechowska, Emilia Janik, Lucyna Szulc, Julia Ordon, Marianna Litwiniec, Monika Bojaczuk, Estera Kalita
Fala II: Julia Interewicz, Natalia Matyla, Joanna Czerec, Anna Burlikowska, Andżelika Piorun, Justyna Chober, Magdalena Szymańska, Natalia Kozubowska, Agnieszka Rydz-Szyrmo.

Trenerzy: Łukasz Szumlewski i Krzysztof Piorun.
Organizatorzy: Zarząd KS Fala Międzyzdroje