Pierwszy tydzień ferii zimowych za nami, a spędziliśmy ten czas bardzo aktywnie. Na zajęciach rękodzieła wykonaliśmy obrazy na szkle, ozdobne doniczki, kartki walentynkowe, torby malowane pastelami, bransoletki. Tradycyjnie odbywały się zajęcia „Bezpieczne ferie z WOPR”, na których ratownicy przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa.

Poznawaliśmy świat Wolińskiego Parku Narodowego, a dokładniej jego małe części w mikroskopie. Miłośnicy przyrody mieli okazję poznawać atrakcje turystyczne Międzyzdrojów podczas wędrówki na Kawczą Górę.  

 W ramach ferii w MDK odbył się spektakl teatralny „Wilk i zając” w wykonaniu Studia Teatralnego „ Krak –Art.” z Krakowa, jak zawsze z aktywnym udziałem małych widzów. W czwartek obejrzeliśmy wspaniały film animowany „Balerina” w kinie „Eva”. Jak zawsze, w Międzynarodowym Domu Kultury nie zabrakło atrakcji kulturalnych i w piątek zaprosiliśmy dzieci na wspaniały występ orkiestry dętej Wood&Brass Band z towarzyszeniem grupy tanecznej.

Wood& Brass Band – zdobywcy prestiżowych nagród w Brazylii, Hiszpanii, Niemczech i Polsce. Na koncercie dzieci mieli okazję dowiedzieć się jak brzmią poszczególne instrumenty w orkiestrze dętej, na jakie sekcje dzieli się orkiestra. Barwne muzyczne show, hit za hitem – orkiestra zebrała ogromne brawa. Uwieńczeniem piątku było wyjście do hotelu Aurora, gdzie zagraliśmy w kręgle. Było wspaniale!

Organizator