P1060610

Pierwszy tydzień ferii zorganizowany przez GOKiS w Golczewie minął nam bardzo szybko. Podczas tego tygodnia dzieci z naszych sołectw w Niemicy, Kłębach oraz Wysokiej Kam. miały okazje zapoznać się z różnymi technikami ceramiki, odlewów gipsowych oraz nauczyć się sztuki żonglerki.

W dniach od 2 do 4 lutego zorganizowane były różnego typu warsztaty, i tak w Kłębach odbyły się zajęcia ceramiczne, podczas których można było stworzyć ceramiczne rękodzieło, powstało bardzo wiele jedynych i niepowtarzalnych prac. Jednym z głównych celów warsztatów ceramicznych jest tworzenie ceramicznego rękodzieła, glinianych form dekoracyjnych, naczyń i innych przedmiotów. Zajęcia mają na celu rozwijanie kreatywności uczestników warsztatów, integrację dzieci i młodzieży poprzez wspólną zabawę przy użyciu gliny.

P1060641

W Niemicy odbyły się natomiast warsztaty oparte na materiale jakim jest gips. Pierwszym zadaniem było zapoznanie się z tradycyjnymi technikami graficznymi, a konkretnie z gipsorytem. Jest to technika, którą dzieci z powodzeniem będą mogły odtworzyć w domowych warunkach i nawet po warsztatach będą mogły poszerzać swoje umiejętności w tym zakresie. Drugiego dnia uczestnicy mieli okazję zapoznać się z techniką odlewniczą, powstały odlewy małych przedmiotów oraz dłoni w różnych układach. W ostatnim dniu dzieci mogły pomalować swoje odlewy według własnego uznania i pomysłu.

Natomiast w Wysokiej Kam. na uczestników warsztatów czekała trochę inna forma zajęć, a mianowicie zajęcia z Klaunady, czyli zajęcia dotyczące żonglerki, pantomimy, praca z piłkami, wiązanie balonów w różne kształty.

P1060699

Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej mogliśmy w pełni zrealizować zamierzony program. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów, Sołtysom za pomoc w realizacji warsztatów oraz wszystkim animatorom, którzy przyczynili się do tego że zamierzone cele mogły dojść do skutku.

Organizator