P1070459

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie w miniony czwartek odbył się I Przegląd Piosenki Turystycznej – Golczewo 2016. To nowa inicjatywa kulturalna w tym mieście. I choć początki bywają trudne, to nie oznacza, że nie mogą być udane.

Choć wydarzenie to miało charakter kameralny, ze względu na niewielką liczbę uczestników, to okazało się bardzo miłą, wręcz rodzinną inicjatywą.  Przegląd Piosenki Turystycznej przyciągnął uczestników z Gminy Dziwnów, Gminy Golczewo, Gminy Międzyzdroje oraz Gminy Wolin. Wśród nich znaleźli się soliści, duety oraz zespół wokalno – instrumentalny, w skład którego wchodziło 11 uczestników. Repertuar był bogaty – w końcu tematyka turystyki jest tematyką szeroką. Wśród wykonywanych utworów znalazły się utwory znane niemal wszystkim tj. „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Ach, jak przyjemnie” czy „Nie ma wody na pustyni”. Każdy wykonawca podczas występu dał z siebie wszystko po to, by jak najlepiej zaprezentować się jury i zgromadzonej publiczności.

P1070461

W skład jury wchodzili:

Magdalena Borowiecka – absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie skrzypiec oraz studium woklano – aktorskiego w Gdyni przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Grała na deskach Opery na Zamku w Szczecinie w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz na deskach Teatru w Schwedt. Uczestniczka programu Voice of Poland. Obecnie jest instruktorką wokalną i teatralną Pyrzyckiego Domu Kultury.

Maciej Cybulski  – pianista, kompozytor, aranżer i realizator dźwięku.

P1070498

Wybór zwycięzcy i przyznanie wyróżnień nie należał do najłatwiejszych. Ostatecznie po burzliwych obradach decyzja została podjęta. Zwycięzcą I Przeglądu Piosenki Turystycznej – Golczewo 2016 została Olimpia Emeschajmer z Dziwnowa za wykonanie utworów „Eldorado” i „Rejs”. Jednocześnie przyznane zostały 2 wyróżnienia: dla Hanny Kot z Międzyzdrojów za wykonanie utworu „Ach, jak przyjemnie”  oraz dla Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie za wykonanie utworów „Bieszczady” i „W ciszy natchnionej”.

Jak to mówią – pierwsze koty za płoty!  Mamy nadzieje, że kolejne edycje przyniosą ze sobą więcej młodych entuzjastów piosenki turystycznej!  Tymczasem dziękujemy wykonawcom, jury oraz publiczności za udział w I Przeglądzie Piosenki Turystycznej – Golczewo 2016. Ahoj!

GOKiS