SONY DSC

W sobotę , 2 kwietnia br., odbył się pierwszy półmaraton Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Bardzo mile zaskoczyła nas duża frekwencja: wystartowało i ukończyło bieg 46 uczestników, w tym 13 kobiet. Patrząc historycznie, to chyba pierwszy półmaraton, jaki odbył się w naszej gminie, a może nawet pierwszy w naszym powiecie (jeżeli ktoś posiada informacje na ten temat, to proszę o udostępnienie). Start i meta biegu usytuowane były przy Ośrodku Wczasowym Marena Wellness & Spa w Międzywodziu. Po starcie zawodnicy biegli ścieżką pieszo – rowerową do Dziwnowa. Tam strażacy kierowali wszystkich uczestników na dalszą trasę biegu: dziwnowską promenadę, dalej ul. Kaprala Koniecznego do ścieżki pieszo – rowerowej do Dziwnówka, w Dziwnówku prosto do punktu zwrotnego. Na tzw. „zawrotce” znajdował się bufet z napojami i owocami przygotowany przez Radę Sołecką Dziwnówka, a obsługiwany osobiście przez panią sołtys Justynę Hołdyńską oraz panie ze świetlicy i dzieci (serdecznie dziękujemy za wsparcie zawodników). Tą samą trasą biegacze wracali do Międzywodzia.

Na mecie niespodzianki nie było, zwyciężył Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) -1,23,02 , drugi był Robert Derda (Świnoujście) – 1,25,36, trzeci Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.) – 1,25,56. Wśród kobiet najszybsza okazała się Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska) – 1,42,05, przed Żanetą Kazimierską (Wolin) – 1,42,36 i Bożeną Jańczak (KB Kamień Pom.) – 1,43,11. W poszczególnych kategoriach wiekowych wygrali:
K2 –Paulina Nowak (Nowogard) K3 – Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska) K4 – Żaneta Kazimierska(Wolin) K5 – Jolanta Mejka (KB Kamień Pom.) M1 – Mateusz Ostapko (Wysoka Kamieńska) M2 – Tomasz Magalski (KB Kamień Pom.) M3 – Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.) M4 – Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) M5 – Grzegorz Materka (KB Kamień Pom.) M6 – Jan Wolf (KB Maniak Wolin)

SONY DSC

Bardzo miłą niespodziankę sprawiło kierownictwo OW Marena Welnes &Spa przygotowując nam posiłek na mecie. Mogliśmy się raczyć smaczną zupką, owocami, warzywami, ciepłymi i zimnymi napojami, a nawet pysznym ciastem podarowanym przez Cukiernię Dariusza Bojzana. Przesympatyczną obsługą kierował pan Piotr Rodziejczak. W imieniu wszystkich uczestników biegu dziękujemy pani Jolancie Fabijańskiej, kierowniczce ośrodka, za tak ciepłe i miłe przyjęcie. Dziękujemy również Piotrowi Roczniakowi za inicjatywę i zaangażowanie w zorganizowanie podsumowania biegu na terenie Marena Wellness&Spa. Szczególne podziękowania kierujemy do strażaków z OSP Dziwnów i OSP Międzywodzie. Dzięki waszej asyście i pomocy czuliśmy się bezpieczni. Kłaniamy się również naszym paniom aktywnie pracującym w biurze zawodów: Ani Krzewinie – Pelasik i Małgosi Janawie. Andrzej Pelasik tym razem pełnił rolę sędziego głównego (wracaj szybko do zdrowia i biegania!). Cieszy nas również fakt, że uczniowie Gimnazjum Publicznego „Pomerania”: Jakub Pawlas i Daniel Ligęza zaangażowali się w pomoc i pilotowali bieg na rowerach. Z pewnością piękne zdjęcia z półmaratonu będziemy mogli wkrótce oglądać dzięki fotoreporterom: Krzysztofowi Zawilińskiemu, Andrzejowi Janowiczowi i Piotrowi Matuszewskiemu. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy wspierali nas na trasie biegu. Kolejny bieg już 30 kwietnia, na trasie Dziwnów – Dziwnówek – Dziwnów, na dystansie około 9440 metrów. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych!

LUKS Bałtyk