Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczyna prace związane z budową sieci wodociągowej dla Benic i Śniatowa – poinformował w trakcie ostatniej sesji Burmistrz Stanisław Kuryłło. Najpóźniej do końca roku, do tej części gminy popłynie czysta woda. To początek modernizacji sieci prowadzonej przez PGK. 

Wodociąg będzie liczyć łącznie kilka kilometrów. Zarówno w Benicach jak i Śniatowie zostanie wyłączone bieżące ujęcie. Wraz z nową inwestycją, mieszkańcy zostaną wyposażeni w nowe wodomierze umożliwiające odczyt radiowy.

Jak informuje Tomasz Żurowski z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, w tym tygodniu rozpoczną się przewierty i na miejscu pojawi się cały sprzęt. – Wyłoniliśmy wykonawców przewiertów dla nowego wodociągu. Pozostała część prac, wyłączająca przewierty wykonamy siłami własnymi – dodaje.

Sieć będzie przebiegała od miejscowości Koplino, skąd dostarczana będzie woda. Łącznie spółka wykona do Benic pięć kilometrów nowego wodociągu. Wraz z zakończeniem prac, PGK będzie podłączać poszczególne nieruchomości na nowe zasilanie w wodę.