Augustów, Gdańsk, Kraków, Kwidzyn, Konin, Bydgoszcz, Poznań a nawet Nowy Targ- to z takich właśnie najodleglejszych miejsc w Polsce zjechały się pary taneczne aby zachwycać swoimi umiejętnościami podczas XII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „Perła Bałtyku” Grand Prix Seniorów w Międzyzdrojach.

Ten dwudniowy taneczny maraton odbył się w miniony weekend 20-21 maja się w hali sportowej im. Andrzeja Grubby, która za sprawą profesjonalnej oprawy światło-dźwięk zamienia się w salę iście balową. Było pięknie, wytwornie ale też sportowo, bo przecież po to przyjechały pary z całej Polski – po najwyższe miejsca na podium. Było wiele emocji i wzruszeń bo poziom zawodników był naprawdę mistrzowski. Ponad 200 par ,w tym oczywiście tancerze TKS Jantar Międzyzdroje, z gracją i wdziękiem wirowało na parkiecie w rytmach standardowych i latynoamerykańskich.

Wiele radości dostarczył widzom pokaz przedszkolaków z Międzyzdrojów i Wapnicy. Maluchy pięknie zaprezentowały się w walcu angielskim, poleczce i tańcach zespołowych.

„ Perła Bałtyku” jest jednym z największych tego typu wydarzeń w regionie . Jej organizacja to duże wyzwanie logistyczne, którego realizacja nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie Rodziców i członków TKS Jantar oraz, co bardzo ważne pomoc wielu, wielu ludzi dobrej woli.
Dlatego Zarząd Tanecznego Sportowego Klubu Jantar pragnie serdecznie podziękować następującym osobom i instytucjom.

Gmina Międzyzdroje, Vienna House Amber Baltic, Vestina Hotel, Sporting-Kamienica, Hotel Wolin-Elbest Hotel, PTTK Międzyzdroje, Biały Dworek, Hotel Marina, Hotel Aurora, Willa Martini, Hotel Golden Tulip, Cafe Melba, Bar Arka, Bistro Romantica, Restauracja Carmen, Cukiernia Przepyszna, Piekarnia&Cukiernia Bojzan, Hurtownia Owoców i Warzyw Solmar, Restauracja Neptun, Bar Keja, Bistro Kocha, Restauracja Przystań, Salon fryzjerski Wioletty Zwierzchowskiej, Art Fashion –Stylowa Biżuteria, Sklep Sportowo-Rowerowy 4U, Woliński Park Narodowy, Pani Anna Małolepszy, Państwo Czesława i Andrzej Tomczakowie, Pan Marcel Prelipcean.

Do zobaczenia za rok.
Anna Zjawińska wraz z Zarządem TKS Jantar Międzyzdroje.