Parafia w Dziwnówku zaprasza do uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji „Różaniec do Granic”. – Zaczynamy o 10.30 spotkaniem w kościele, następnie o 11.00 Msza Święta, o 12.oo adoracja Najświętszego Sakramentu, po tym przejście na miejsce modlitwy o 14.oo wspólny Różaniec – informuje ks. kan. Zbigniew Niemasik. 

Jak mówią organizatorzy, Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W diecezjach granicznych wyznaczeni są koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie  do punktów modlitwy na granicach.

– Każdy kto może jest proszony o robienie zdjęć a następnie przekazanie Proboszcz owi lub przesłanie na adres internetowy parafii, co stworzy wielka księgę pamiątkowa tego wydarzenia. Zdjęcia można wysyłać na adres mailowy ormandam@gmail.com lub bezpośrednio profil facebookowy parafii z Dziwnówka – zapewniają organizatorzy.