DSC05594

26 maja obchodzimy święto wszystkich Mam. Jest ono wyrazem szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. Tego dnia mamy zwykle otrzymują kwiaty, laurki i drobne prezenty. Z okazji dnia matki, dzieci dziękują im za miłość, poświęcenie, ale także za pyszne obiady, wspólne odrabianie lekcji i czytanie bajek do snu.

W Polsce święto ma już ponad sto lat. Po raz pierwszy było obchodzone w 1914 roku w Krakowie. Dzień matki należy do najmilszych świąt w roku i nie budzi żadnych kontrowersji. Jest obchodzony w ponad 90 krajach na świecie, jednak w różnych terminach. I tak, na przykład w Norwegii świętuje się go w lutym, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu – w Irlandii i Wielkiej Brytanii, a w Indonezji – 22 grudnia. Najczęściej różne państwa obchodzą Dzień Matki w drugą niedzielę maja, jak: Austria, Australia, Czechy, Malta, Stany Zjednoczone, Hongkong, Indie, Szwajcaria i Włochy.

Nie macie pomysłu na prezent dla Mamy? Złóżcie życzenia za pośrednictwem portalu kamienskie.info! Wystarczy przesłać je mailem: kontakt@kamienskie.info lub mms: 883 270 113.