20150814_182318

Zapraszamy na spotkanie z pamiętnikiem Jana Kukowskiego oraz Anną Kukowską-Sokołowską, które odbędzie się 28 września 2015 r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. (wstęp wolny)

Podczas spotkania odbędzie się prezentacja książki autorstwa Anny Kukowskiej-Sokołowskiej pt.: „Pamięć nigdy nie umiera” pamiętnik i poezja jeńca wojennego Jana Kukowskiego.

Anna Kukowska-Sokołowska jest córką Ireny i Jana Kukowskich. Jest z zawodu prawnikiem. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Aktualnie poświęca wiele czasu swoim przyjaciołom będącym w potrzebie oraz przygarniętym zwierzętom. W swoim rodzinnym mieście czynnie wspiera kulturę i sztukę.

Jan Kukowski, tata autorki, był z zawodu budowlańcem. Podczas drugiej wojny światowej został zesłany na przymusowe roboty na teren hitlerowskich Niemiec. W tym czasie pisał pamiętnik, który w sposób głęboko refleksyjny przedstawia realia życia w niemieckiej niewoli Jana i jego kolegów. Jan Kukowski w  czasie całego swojego życia był wielkim miłośnikiem zwierząt i przyrody.

Bibliotekarze