rejestracja

Jeżeli jeszcze nie zarejestrowaliście swojej karty SIM, lepiej szybko to zróbcie. W przeciwnym razie karta i przypisany do niej numer zostaną zablokowane i korzystanie z nich będzie niemożliwe.

Jest to wynik uchwalonej w 2016 roku ustawy antyterrorystycznej. Już od 25 lipca 2016 roku nie da się kupić karty SIM bez podania swoich danych osobowych. A konkretnie imienia, nazwiska, numeru dowodu osobistego lub paszportu oraz numeru PESEL. Jeżeli ktoś kupił kartę wcześniej i do tej pory jest ona anonimowa, ma spory problem. Wszystkie niezarejestrowane karty SIM zostaną zablokowane już w nocy z 1 na 2 lutego.

Osoby, które przegapią termin rejestracji, na szczęście będą mogły łatwo odzyskać dotychczas używany numer. Będą musiały zarejestrować go później, jednak czas na to będzie ograniczony. Przez Internet mogą dokonać tego procesu posiadacze konta w banku Millennium lub ING. Pozostałe osoby powinny wybrać się do salonu operatora, na pocztę, popularnego sklepu z elektroniką lub do kiosku Ruchu.