DSC04547

Na wniosek Arkadiusza Kurysia nie o 20 groszy a o złotówkę więcej za każdą rozpoczętą dobę pobytu od osoby fizycznej zapłacą firmy prowadzące działalność hotelową, sanatoryjną czy innego rodzaju noclegową na terenie strefy obszaru uzdrowiskowego Gminy Kamień Pomorski zdecydowali radni. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że największym płatnikiem opłaty jest Uzdrowisko w Kamieniu Pomorskim.

Mój wniosek o podwyżkę był podyktowany „bardzo dobrym klimatem” jaki powstał na linii mieszkańcy gminy a Uzdrowisko – mówi radny Arkadiusz Kuryś – Wystarczy wspomnieć o tym, jak obecny zarząd uzdrowiska „poszedł” mieszkańcom na rękę ustalając jedną z najwyższych opłat w regionie za godzinę korzystania z basenu uzdrowiskowego. 

basen

W lutym 2016 roku na łamach portalu informowaliśmy, że za skorzystanie z 24 metrowego basenu solankowego w kamieńskim Uzdrowisku wszyscy (w tym mieszkańcy Kamienia) muszą płacić 50 złotych za godzinę.

Opłatę uzdrowiskową pobiera się od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w miejscowościach znajdujących się na obszarach, którym nadano status uzdrowiska na zasadach określonych w ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych – za każdą rozpoczętą dobę pobytu.

Ubiegłoroczna stawka opłaty uzdrowiskowej wynosiła 2,8 zł. Burmistrz Stanisław Kuryło zaproponował podwyżkę o 20 gr. O wiele dalej poszedł radny Arkadiusz Kurys, który podczas wspólnego posiedzenia komisji zaproponował podniesienie opłaty do 4 złotych. W trakcie sesji Radni przystali na ten pomysł. Opłatę pobiera się w drodze inkasa.