IMG_1741

3 marca 2015 roku w Sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

IMG_1752

Zgodnie z regulaminem OTWP w eliminacjach wzięły udział dzieci i młodzież zamieszkująca gminę Międzyzdroje. Uczniowie ci, reprezentowali następujące szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wapnicy, Gimnazjum Nr 1 w Międzyzdrojach, Technikum Hotelarskie w Międzyzdrojach oraz Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Świnoujściu.
Głównym organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Międzyzdrojach przy współpracy z Urzędem Miejskim oraz Międzynarodowym Domem Kultury.

IMG_1759

Jury Turnieju stanowili członkowie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Międzyzdrojach. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań, opracowanych przez p. Bogdana Próchnickiego – funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim. Po ocenie testu klasyfikacja w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:

Grupa I (szkoły podstawowe)
miejsce: 1 Kewin Mateusz Traut – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wapnicy
2 Bogusz Mackiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach
3 Konrad Dubako – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach

IMG_1774

Grupa II (gimnazjum)
miejsce: 1 Kamila Piotrowska – Gimnazjum Nr 1 w Międzyzdrojach
2 Wiktor Ganowski – Gimnazjum Nr 1 w Międzyzdrojach
3 Michalina Ruśkiewicz – Gimnazjum Nr 1 w Międzyzdrojach

Grupa III (szkoły ponadgimnazjalne)
miejsce: 1 Olga Bagrowska – Technikum Hotelarskie w Międzyzdrojach
2 Michał Kowalewski – LO im. Mieszka I w Świnoujściu
3 Sebastian Zięcina – Technikum Hotelarskie w Międzyzdrojach.

IMG_1777

Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali słodycze oraz pamiątkowe dyplomy. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z każdej grupy otrzymali również nagrody rzeczowe. Laureaci eliminacji gminnych OTWP są jednocześnie reprezentantami gminy Międzyzdroje w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w dniu 20 marca 2015 roku w Kamieniu Pomorskim.

IMG_1783

Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Międzyzdrojach składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi i pracownikom UM w Międzyzdrojach, Dyrektorowi i pracownikom Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, Firmie „ARGUS – Ochrona Osób i Mienia” oraz Dyrekcji Banku Spółdzielczego – Oddział w Międzyzdrojach za pomoc finansową i organizacyjną, niezbędną do prawidłowego przeprowadzenia Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

IMG_1785

Dziękujemy również opiekunom poszczególnych grup wiekowym tj. p. Mirosławowi Bursie, p. Arkadiuszowi Rutkowskiemu oraz p. Pawłowi Nogali za zaangażowanie oraz włożony wysiłek w szkolenie uczestników turnieju. Życzymy dalszych sukcesów w pracy edukacyjnej i przekazywaniu wiedzy dot. ochrony przeciwpożarowej. Gratulujemy laureatom, jak również wszystkim uczestnikom międzyzdrojskiego turnieju.

Organizator