DSCN0847

Dziesięć liter ma to słowo, a na końcu teka, książka tam na ciebie czeka , jest to … BIBLIOTEKA. Od tej zagadki rozpoczynały się w ostatnich dniach spotkania z dziećmi z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczego, z Przedszkola nr 2 i z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego, które przybyły do Oddziału dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim.

DSCN0873

W trakcie lekcji bibliotecznych bibliotekarka wyjaśniła przedszkolakom zasady korzystania z księgozbioru. Dzieci dowiedziały się co trzeba zrobić by zapisać się do biblioteki, jak wygląda karta czytelnika, ale też jak książki trafiają na biblioteczne półki, dlaczego są w nich karty i pieczątki.DSCN0920

Kolejnym punktem spotkań było obejrzenie bogatego księgozbioru dla najmłodszych. Dzieci były zaskoczone ilością książek. Bibliotekarka przeprowadziła także krótkie pogadanki na temat ulubionych książeczek, urozmaicając rozmowy bajkowymi zagadkami. Następnie bibliotekarka za pomocą teatrzyku Kamishibai, przeczytała opowiadanie „Rower Walentynki”. Dzieci były zachwycone tą nową formą czytania i oglądania bajek.

DSCN0922

Spotkania przebiegły w sympatycznej i wesołej atmosferze.

PiMBP w Kamieniu Pomorskim