fot. 8 FOW (4)
MON wprowadza szkolenia wojskowe dla ochotników! Każdy mężczyzna między 18. a 50. rokiem życia, który chciałby wziąć udział w ćwiczeniach, od 1 marca może zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień.
Ministerstwo Obrony nie planuje wprowadzić powszechnego poboru do wojska, ale postanawia umożliwić cywilom ochotnicze doszkalanie się. – Od 1 marca wszyscy mężczyźni, którzy podlegają obowiązkowi służby wojskowej – między 18. a 50. rokiem życia – mogą ochotniczo odnotować się w macierzystej Wojskowej Komendzie Uzupełnień, że chcieliby być poddani ćwiczeniom – poinformował na antenie radia RMF FM szef MON Tomasz Siemoniak.
MON planuje szkolenia weekendowe, tygodniowe lub wakacyjne, jednak wszystko będzie zależało od tego, ile osób się zgłosi. Jak już będzie wiadomo, ilu jest chętnych, ministerstwo ułoży program ćwiczeń. – Wiele osób o to pytało (…).  Kiedy zobaczymy, jaka jest skala, to przygotujemy odpowiedni program – mówił i zaznaczył, że ćwiczenia nie będą obowiązkowe, a decyzja o ich zorganizowaniu wynika z wielu pytań obywateli, którzy nie byli w wojsku, a chcieliby się podszkolić. – Zasada jest ochotnicza, więc nikt tutaj nikogo nie będzie więził. To musi być przydatne i atrakcyjne dla zainteresowanego, bo inaczej tylko zrazimy ludzi do wojska – powiedział szef MON.
kamienskie.info