DSC06216

Do zatrzymania doszło w minioną niedzielę (27 marca br.) na ul. Kościelnej w Dziwnowie. 32-letni mieszkaniec gm. Wolin jadący swoim samochodem z Dziwnówka w kierunku Dziwnowa zauważył na drodze poruszający się „zygzakiem” samochód osobowy marki SMART. Zmusił kierującego do zjechania na lewy pas jezdni i zatrzymania się. Kiedy 32- latek stwierdził, że od kierującego SMARTEM czuć woń alkoholu, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, zatrzymał kierowcę oraz powiadomił o całym zdarzeniu Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Przybyły na miejsce patrol Policji poddał kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,3 promila. Zatrzymanym okazał się 65- letni obywatel Niemiec. Z uwagi na fakt, że 65-latek nie zamieszkuje w Polsce został on zatrzymany procesowo w celu przeprowadzenia postępowania przyśpieszonego.

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim obwinionemu przedstawiono zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, za co został ukarany karą grzywny oraz półrocznym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim
sierż. Izabela Trepko