W tym roku oficjalne uroczystości rocznicowe z okazji Dnia Niepodległości odbyły się 10 listopada. Z tej okazji w Kościele parafialnym w Golczewie odprawiono msze św. w 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

W uroczystości wzięli udział m. in. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk, Starosta Kamieński Józef Malec, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie Aldona Kaczmarek, przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych Gminy Golczewo.

Po mszy w kościele uczniowie Zespołu Szkół Publicznych zaprezentowali występ artystyczny z pieśniami i wierszami patriotycznymi.
Po uroczystości kościelnej tradycyjnie mieszkańcy i goście zgromadzili się na placu pod obeliskiem, na którym widnieje pamiątkowa tablica Józefa Piłsudskiego. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk w przemówieniu wspomniał jak długą drogę musiał przejść nasz kraj, aby cieszyć się dzisiejszą wolnością i jak ważne jest w dzisiejszych czasach pielęgnowanie patriotyzmu poprzez np. czczenie biało-czerwonych barw.

W dowód naszej pamięci za bohaterów wszystkich walk niepodległościowych przedstawiciele delegacji i mieszkańcy naszej gminy złożyli wiązanki kwiatów i zapalili symboliczne znicze.