213-3150

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruch Drogowego kamieńskiej komendy odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola ”Promyk Słońca” w Dziwnowie gdzie poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z dziećmi, uczyli zasad bezpiecznego zachowania na drodze, a także radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa osobistego.

213-3151

W czasie spotkania przedszkolaki poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się w domu i poza nim.

213-3152

Funkcjonariusze uczyli dzieci jak należy zachować się w kontaktach z obcym oraz dlaczego należy nosić elementy odblaskowe, a także jak bezpiecznie zachowywać się w przedszkolu i poza nim.

213-3153

Najmłodsi mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady poruszania się po drodze, w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przypomniano dzieciom jak ważne jest korzystanie i zapinanie pasów w fotelikach służących do przewozu dzieci w samochodach oraz noszenie elementów odblaskowych. Przedszkolaki poznały także trudną i odpowiedzialną pracę policjanta.

Izabela Trepko